IT sanalaştırma ve sistem

SANALLAŞTIRMA ve
SİSTEM KURULUMU

Sanallaştırma ile Kurulum, Yönetim, Bakım, Süreklilik, Esneklik, Maliyet ve Bütçeleme Gibi Konulara Son

Sanallaştırma, birden fazla sayıdaki işletim sisteminin aynı fiziksel donanım kaynaklarını paylaşarak çalışmasını ifade eden bir kavram. Sanallaştırma sistemleri kullanıcı ile donanım arasında mantıksal bir katman oluşturarak kullanıcının doğrudan fiziksel sistem kaynaklarına erişmesini engeller. Farklı ölçekteki işletmeler için verimliliği artıran ve BT harcamalarını azaltan sanallaştırma, mevcut kaynakların tam olarak kullanılmasına yardımcı olarak genel maliyetin de en aza indirilmesini sağlar.

Sanallaştırma ve Sistem Kurulumu ile Nelere Sahip Olursunuz?

Sanallaştırma depolama birimi, sunucu ya da işletim sistemi gibi bir bilgi işlem kaynağının sanal bir sürümünü oluşturmak şeklinde tanımlanıyor. Eclit Sanallaştırma ve Sistem Kurulumu hizmeti de kurumlara maliyet ve zaman tasarrufunun yanında altyapılarına çok fazla kafa yormadan ana işlerine odaklanmaları fırsatı sunuyor.

Eclit’in bu alanda 20 yılın üzerindeki tecrübe ve bilgi birikimi de işletmelere bilgi teknolojileri hizmetleri tarafında güvenilir bir iş ortaklığı modeli sunuyor.

Bulut yönetimi green

Sanallaştırma ve Sistem Kurulumu Ne Fayda Sağlar?

Altyapılarınızı daha düşük maliyetlerle yönetebilme

Eclit Sanallaştırma ve Sistem Kurulumu hizmeti ile artan bilgi işlem gücü ve depolama alanı ihtiyaçlarınız ile devreye alınan birden çok sunucunun daha verimli ve düşük maliyetle kullanmanızın önü açılmış olur.

Birden fazla işletim sistemini aynı donanımlar üzerinde çalıştırabilme

Eclit Sanallaştırma ve Sistem Kurulumu hizmeti ile sisteminizde kullandığınız birden fazla işletim sistemini ortak donanımlar üzerinde çalıştırabilirsiniz. Bu sayede hem mevcut donanımlarınızı en etkili şekilde kullanırsınız hem de eskiyen donanımlarınızı verimli bir şekilde kullanmaya devam edersiniz.

Enerji tasarrufu

Sanallaştırma be sistem kurulumu sayesinde özellikle sunucu tarafında çok önemli bir enerji tasarrufu sağlarsınız. Enerji ve sistem kurulumu tarafında düşen maliyetlerinizi başka alanlara yatırım için yönlendirebilirsiniz.

İşletim sistemi güncellemesi

Sanallaştırmayı işletim sistemi tarafında da yaparsanız eski yazılımları çalıştırabilme ve platform desteği sorununu aşabilme avantajlarına da sahip olursunuz. Virüs riski olan dosyaları asıl makineyi ve işletim sistemini riske atmadan çalıştırabileceğiniz gibi yeni yazılımları, güncellemeleri ve entegrasyonları asıl sistemi riske atmadan deneme şansınız da olur.

Zaman tasarrufu

Fiziksel sistemleri ve sunucuları kurmak zaman alan aşamalara sahiptir. Sipariş oluşturmak, ürünlerin gönderilmesini ve kurulmasını beklemek, gerekli işletim sistemini ve yazılımı yüklemek günler sürebilir. Ancak sanallaştırma; kuruluma dakikalar içinde başlanmasını sağlar ve işletmelerin zamandan tasarruf etmelerini önünü açar.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?