IT pass

PLATFORM
as a SERVICE (PaaS)

Uygulama Geliştirme, Çalıştırma ve Yönetimi İçin
Eksiksiz, Esnek ve Uygun Maliyetli Bir Bulut Platformu

Eclit Platform as a Service PaaS hizmeti, genellikle şirket içinde platformu oluşturma ve bakımını üstlenme ile birlikte oluşan maliyet, karmaşıklık ve esneksizlik olmadan uygulamaların geliştirilmesi, yürütülmesi ve yönetimi için müşteriye donanımların, yazılımların ve altyapının da dahil olduğu eksiksiz bir bulut platformu sağlayan bir bulut bilişim modelidir.

Platform as a Service ile Nelere Sahip Olursunuz?

PaaS sağlayıcısı, veri merkezinde sunucular, ağlar, depolama, işletim sistemi yazılımı, veritabanları, geliştirme araçları dahil her şeyi barındırır. Genellikle müşteriler belirli sayıda kullanıcı için belirli miktarda kaynağın sağlanması için sabit bir ücret ödeyebilir veya yalnızca kullandıkları kaynaklara ödeme yapmak için “kullandığın kadar öde” fiyatlandırma yöntemini seçebilirler. Her iki seçenek de PaaS müşterilerinin, kendi şirket içi platformlarını oluşturmak ve yönetmek zorunda kalmaları durumunda uygulamaları daha hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde oluşturmalarını, test etmelerini, devreye almalarını, çalıştırmalarını, güncellemelerini ve ölçeklemelerini sağlar.

Bulut yönetimi orange

Platform as a Service Ne Fayda Sağlar?

Daha kısa sürede pazara sunma

PaaS ile, uygulama geliştirme platformunuzu oluşturmak ve korumak için kullandığınız donanım ve yazılımı satın almaya ve kurmaya gerek yoktur. Geliştirme ekiplerinin de siz bunu yaparken beklemelerine gerek yoktur. Kaynakları sağlamak ve hemen geliştirmeye başlamak için bulut hizmeti sağlayıcısının PaaS’sinden yararlanmanız yeterlidir.

Daha çok çeşitli kaynağa uygun maliyetli erişim

PaaS platformları genellikle çoğu kuruluşunun kendisinin pratikte veya uygun maliyetli olarak koruyabileceğinden daha çok seçeneğe erişim sunar, bunlara işletim sistemleri, ara katman yazılımları, veritabanları ve geliştirme araçları dahildir.

Kolay, uygun maliyetli ölçeklenebilirlik

Şirket içi bir platformla ölçekleme her zaman yüksek maliyetli, genellikle tutumsuz ve kimi zaman yetersizdir. Trafik yoğunluğu beklendiğinde ek hesaplama, depolama ve ağ kapasitesi satın almanız gerekir; bu kapasitenin çoğu düşük yoğunluklu dönemlerde atıl durumda olur ve beklenmeyen ani yükselmeleri karşılamak için zaman içinde artırılamaz. PaaS ile ek kapasite satın alabilir ve ihtiyacınız olduğunda hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Geliştirme ekipleri için daha fazla esneklik

PaaS hizmetleri, geliştirme ve operasyon ekiplerinin gereksinim duydukları tüm araçlara İnternet bağlantısı olan her yerden erişmesini sağlayan, paylaşılan bir yazılım geliştirme ortamı sağlar.

Genel olarak düşük maliyetler

PaaS’nin bir kuruluşun uygulama platformunu oluşturma ve ölçekleme ile ilişkili sermaye ekipman giderlerinden kaçınmasını sağlayarak maliyetleri düşürdüğü de açıktır. Ancak yazılım lisanslama maliyetlerini de azaltabilir veya ortadan kaldırabilir. Ve yamaları, güncellemeleri ve diğer yönetim görevlerini gerçekleştirerek genel uygulama yönetimi maliyetlerinizi de düşürebilir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?