IT çözümleri

FELAKET KURTARMA (DRaaS)

Felaket kurtarma ve iş sürekliliği kurumunuzu güvence altına alır!

Veri merkezinizde oluşabilecek herhangi bir felaket anında daha önce belirlenen (RPO: Felaket anında kaybedilmesine izin verilen veri miktarı) ve (RTO: Sistemlerin felaket sonrasında yeniden çalıştırılma süresi) süre içerisinde hizmetlerinizin yeniden başlaması esasına dayanan bu çözüm; veri merkezinde servislerinizin çalışmasını engelleyen cryptolocker, siber saldırılar, yangın, deprem, güç kesintisi, iklimlendirme sistemi arızası gibi doğal afetler ya da platform (ana storage sistemi, SAN sistemi, Computing sistemleri gibi) arızaları, yani iş sürekliliği çözümleri ile servise devam etme imkanı olmayan durumlarda belirlenen RPO ve RTO sürelerinde servisin geçici olarak felaket kurtarma merkezi üzerinden verilmesini sağlar.

Felaket Kurtarma İle Nelere Sahip Olursunuz?

Felaket kurtarma merkezi dizaynı, tek başına bir uzmanlıktan çok birden fazla çözümü bir araya getirerek her bir servisin ihtiyacına göre entegre bir sistem oluşturmalıdır.

Böylelikle şirketler için kritik olan servislerin başına gelebilecek herhangi bir arıza (yangın, kullanıcı hatası gibi durumlarda) sıfır/sıfıra yakın kesinti ve sıfır veri kaybı ile müdahaleye gerek kalmaksızın çalışmaya devam etme imkânı sağlanmış olur.

Söz konusu çözümde kurumunuzun felaket kurtarma politikaları ve felaket kurtarma planları ISO 27031 standartlarına uygun olacak şekilde dokümante edilir.

Bulut yönetimi green

Eclit Felaket Kurtarma Ne Fayda Sağlar?

secure security

Kullanıma Hazır Paketler

Eclit’te çözümler iş ihtiyaçlarınıza, servislerinizin kritiklik seviyesine ve arıza durumunda sistem gereksinimlerine bağlı olarak size özel tasarlanabileceği gibi, hazır paket olarak da sunulur. Hemen alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Eclit, paketin ihtiyaca yönelik olarak genişletilip daraltılması esnekliğiyle de fark yaratır.

IT sektöründe birinci

Rakipsiz RTO ve RPO Değerleri

Eclit Felaket Kurtarma ile en geç 15 dakika içerisinde kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz. Kullandığımız teknoloji sayesinde, internet erişim hızınıza bağlı olarak veri kaybınız neredeyse sıfıra düşer. Eclit’in güvenli altyapısıyla ikinci bir donanım ihtiyacı olmadan istediğiniz sistemleri klonlayabilirsiniz.

IT anlık izleme ve destek

7/24 Proaktif İzleme ve Destek

7 gün 24 saat, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşabilirsiniz. Çağrı Merkezleri’nin aksine sıra beklemenize gerek kalmadan konunun uzmanı mühendisler tarafından 2. seviyede destek görürsünüz. Felaket kurtarma ve iş sürekliliği için artık uzman personel kadrosuna ihtiyacınız yok.

IT çözümleri maliyet avantajı

%80 Maliyet Avantajı

Eclit ile sadece test anında ya da felaket yaşadığınızda ihtiyaç duyacağınız kaynaklar için, kullandıkça ödeme yapma imkanına sahipsiniz. Kullanmadığınız bir kaynağın maliyetine katlanmazsınız.

IT onay testi

Kolay Test Edilebilir

Felaket kurtarma ve iş sürekliliğine yönelik tüm teknoloji altyapısı gereksinimlerini Eclit üstlenir. İstediğiniz zaman sizin için belirlenen felaket senaryosunu test edebilirsiniz.

IT Uluslararası standart

Uluslararası Standartlara Uygun

Eclit Felaket Kurtarma çözümü ISO 20000, ISO 27001, ISO 27031 sertifikaları ve uluslararası standartlarla uyumludur.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?