Bulut ve Yedekleme

Ekleme Tarihi 01.04.2021 | Yazar Eclit

Yedeğinizi Bulutta Alın Bilgilerinizi Riske Atmayın

İş dünyasının gün geçtikçe dijitalleşmesi ekonomiyi ayakta tutan KOBİ ve benzer işletmelerin de buna ayak uydurmasını zorunlu kılıyor. Bulut ve yedekleme alanında Eclit gibi uzman şirketlerden alınacak desteğin önemi de bir kez daha ortaya çıkıyor.

IT detail

Dijital ortamlarda tutulan verilerin her geçen gün katlanarak artması, şirketleri yetkisiz erişim ve veri kaybı gibi sorunlarla karşı karşıya bırakıyor. Ancak bulut yedekleme tarafında güçlü çözümler sunan Eclit gibi iş ortakları, işletmelere bu alana güvenle yatırım yapmaları anlamında destek oluyor.

KOBİ’ler İçin Daha Uygun Maliyetli ve Güvenilir

Bulut yedekleme, yerinde yedekleme çözümleriyle karşılaştırıldığı zaman çok daha kullanışlı ve kapsamlı bir seçenek sunuyor. Bulut yedeklemenin en büyük avantajlarından biri de verilerin yerinde depolanmasını gerektirmeyen dijital bir çözüm olması. Ayrıca KOBİ’lerin verilerini şirket dışında tutması ile işletme içerisinde yaşanabilecek herhangi bir sorunun KOBİ’yi etkilemeyecek olması ve iş sürekliliğinin sağlanabilmesi de önemli noktalardan bir tanesi.

Bulut Depolama ve Yedekleme Sürekli Karıştırılıyor

Bulut depolama ve bulut yedekleme kavramları genellikle birbiriyle karıştırılıyor. Veri dosyalarının sınırlı bir şekilde depolandığı, kullanıcılarının üzerinde çalışabildikleri ve çevrimiçi paylaşımın gerçekleşebildiği sistemler, bulut depolama olarak adlandırılıyor. Bulut yedekleme ise kullanıcı dosyalarının, uygulamalarının, sanal makinelerinin veya sunucularının otomatik olarak yedeklenmesini ve yaşanabilecek bir felaket durumunda sistemi güvenle saklayarak iş sürekliliğinin devam etmesini sağlayan bulut tabanlı bir uygulama olarak öne çıkıyor.

İlk bakışta bulut depolama sisteminin kolay bir kullanım sağlıyor gibi gözüktüğü söylenebilir. Ancak önemli verilerin güvenliği, kurumların büyük depolama alanlarına ihtiyaç duymaları ve her türlü felaket ve kriz durumunda verilerin geri kazanımı gibi avantajlar sunan bulut yedekleme sistemleri bu rekabette bir adım öne çıkıyor.

Yol arkadaşınızı doğru seçin

Eclit 20 yılı aşkın kurumsal ağ ve sistem yönetimi tecrübesi ile Türkiye’nin ilk ve lider yönetilen bulut sağlayıcılarından biri. Eclit Backup ile yedekleme için gerekli olan yüksek donanım ve lisans maliyetlerine katlanmak zorunda kalmaz, yedeklerinizin güvenli bir şekilde Eclit Cloud’da saklandığından emin olursunuz.


Diğer Bloglar

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?